Politsei

Küsimus: Milline võib olla karistus teistkordse narkojoobes juhtimisega vahele jäämise eest, kui esimene karistus oli tingimisi?27.11.2014

Kui oled tingimisi karistatud narkojoobes juhtimisega, siis milline on enamasti teistkordse võimalike narkootikumide tunnustega kinnipidamise korral karistus.
Ette tänades.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Joobes juhtimine on raske liiklusrikkumine, mille eest on ettenähtud väga range karistus.
Kui oli alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku § 424 (Mootorsõiduki, maastikusõiduki ja trammi juhtimine joobeseisundis) alusel, siis otsuse antud asjas võtab vastu kohus.
KarS § 424 rikkumise eest võidakse karistada kuni kolmeaastase vangistusega.

Karistusseadustik:
https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv