Politsei

Küsimus: Kas sms-de ja videoklipi alusel, kus võlgnik oma võlga tunnistab, on võimalik raha tagasi nõuda?26.11.2014

Inimene pettis välja teatud summa raha (kolmekohaline summa), lubades turuhinnast soodsamalt kaupa. Niipea kui raha käes ja kauba üleandmiseks kokkulepitud kuupäev saabus, hakkas veiderdamine pihta - lubadused nii kauba toomise kui raha tagastamise kohta. Sündmus leidis aset enam kui aasta tagasi, mingit raha tagastamissoovi tal ilmselgelt pole (kuigi mul on olemas sms-d ja videoklipp, kus ta võlga tunnistab, puudub mul dokumentaalne tõestus, et ta minult üldse raha sai. Samas on ju vist loos olemas kuriteokoosseis (kelmus, petmine)? Kas sellise info põhjal saaksin teha politseisse avalduse?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Teie küsimuse põhjal on raske öelda kas tegemist kelmuse või tsiviilõigusliku vaidlusega.

Oma poolt võin soovitada pöörduda politsei poole avaldusega, et kõik asjaolud saaksid olla kontrollitud. Õigusrikkumise koosseisu tuvastamisel alustatakse menetlus.
Avalduse juurde lisage kõik teil olevad tõendid, nagu kirjavahetus müüjaga, smsid, video salvestused jms.
Täpsemad juhised avalduse esitamise kohta leiate siit: http://politsei.ee/et/teenused/politseile-avalduse-esitamine.dot