Politsei

Küsimus: Kellele saadetakse trahviteade, kui kiiruskaamera on rikkumise tuvastanud?20.11.2014

Kas trahviteate saab sõiduki omanik või sõiduki vastutav kasutaja?
politsei.ee KKK alt leiab samale küsimusele vastuse, mis jääb natuke segaseks: Kirjalikus hoiatamismenetluses saadetakse trahviteade alati registrijärgsele (Liiklusregister) mootorsõiduki eest vastutavale isikule.
Kes on vastutav isik. Kas omanik või vastutav kasutaja?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusrikkumise eest on ikkagi vastutav see, kes rikkumise toime pani.

Enamasti saadetakse trahviteade sõiduki omanikule, kellel on kohustus politseile teada anda õige isiku nimi, kui temale kuuluvat sõidukit kasutas sel ajal hoopis keegi teine. Sel juhul vormistatakse trahviteade ümber õigele isikule.

Vastutavale kasutajale saadetakse teade siis, kui on tegemist näiteks liisingus olevate sõidukitega. Sellisel juhul laienevad omaniku kohustused vastutavale kasutajale.