Politsei

Küsimus: Millised dokumendid peavad olema Eesti ettevõtte autojuhil kui kasutatakse välisfirmalt renditud autot?25.11.2014

Tere,
Kui Eesti ettevõte rendib veoautot välisriigi ettevõttelt ja veoautot juhib Eesti firma autojuht ning sõite tehakse ainult oma ettevõtte tarbeks (ei pakuta teenust), siis millised dokumendid peavad olema Eesti ettevõtte juhil liikluspolitseile ette näidata?

Aitäh!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Lihtne vastus küsimusele on see, et esitada tuleb needsamad dokumendid, mida esitatakse ka oma ettevõtte sõiduki puhul. Väike erinevus võib seisneda selles, et kuna ei ole Eestis registreeritud sõiduk, siis on tarvis esitada alati sõiduki registreerimistunnistus, kuna on väheusutav, et Eesti juht on sinna kantud omaniku või vastutava kasutaja või lihtsalt kasutajana.

Kindlasti on vaja:
Juhiluba või isikut tõendav dokument
Sõiduki registreerimistunnistus
Kirjalik volikiri sõiduki kasutamiseks
Veosega seotud dokumentatsioon
Juhi töö-, sõidu- ja puhkeaja arvestus
Liikluskindlustuse poliis/tõend
Tõend sõiduki tehnilise seisukorra vastavuse kohta (välisriigi ülevaatus)

Vastavate dokumentide kohta leiab viiteid liiklusseadusest.