Politsei

Küsimus: Kui palju maksab üks öö võlavanglas ja kas saab istuda ka nädalavahetustel?05.11.2014

Kui palju maksab üks öö võlavanglas ja kas saab istuda ka nädalavahetustel, kui töö olemas või peab töökohast loobuma kui kohtutäitur teeb kohtusse avalduse?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Sellist mõistet nagu võlavangla Eestis ei eksisteeri. Võlgade katmiseks võib kohtutäitur arestida võlgniku vara.

Kui mõtlesite oma küsimuses trahvi asendamist arestiga, siis seda otsustab kohus ja täiendavat informatsiooni võimalusest istuda nädalavahetusel soovitan küsida kas kohtutäiturilt või kohtult.
Lisan, et kui kohus asendab mõistetud rahatrahvi arstiga, siis rahatrahvi kümnele trahviühikule vastab üks päev aresti (KarS § 72 lg 1,2).

Viide seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv