Politsei

Küsimus: Kas oleks saanud vaidlustada politsei trahvi, kui protokollis oli märgitud vale kodakondsus?17.11.2014

Politsei tegi trahvi, protokollis oli kirjas, et kodakondsus "eesti", aga mul ei ole see. Kas oleks saanud vaidlustada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Vigasid võib alati vaidlustada, kuid antud juhul see ei oleks tõenäoliselt trahvi tühiseks muutnud.

Tühistada saaks siis, kui näiteks ei ole võimalik isikut üheselt tuvastada. Kui kõik muud Teie kohta käivad andmed olid õiged, siis vale kodakondsus ei muuda andmeid valeks, vaid ebatäpseks. Teile oleks väljastatud uus trahv korrektsete isikuandmetega.

Trahvi saaks tühistada siis, kui rikkumisega seotud andmed oleksid ebatäpsed. Antud juhul ma oletan, et need olid fikseeritud korrektselt. Liiklusrikkumiste juures ei oma kodakondsus mingit tähtsust.