Politsei

Küsimus: Milline võib tulla karistus kanepi tarvitamise eest, kui eelnevaid rikkumisi ei ole?05.11.2014

Tervist!
Tehti uriiniproov määramaks kindlaks kanepit, kas olen kanepit tarvitanud. Kuna olin kaks nädalat tagasi suitsetanud, siis võib kindlalt öelda, et test tuleb positiivne.
Sooviks teada, milline võib tulla karistus. Eelnevaid rikkumisi ei ole.

Ette tänades

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Vastavalt Narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete seaduse § 15'1 narkootilise või psühhotroopse aine arsti ettekirjutuseta tarvitamise või väikeses koguses ebaseadusliku valmistamise, omandamise või valdamise eest - karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut (s.o. 800 eurot ) või arestiga.
Iga rikkumine menetletakse eraldi lähtudes konkreetse juhtumi asjaoludest, seega on mul raske öelda, kui suure karistuse teile määratakse.

Viide seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/109052014004?leiaKehtiv