Politsei

Küsimus: Kas peaks veel Eestis kuhugi pöörduma, kui ID kaart oli kadunud ja sellega on Soomes isikuandmeid kuritarvitatud?27.11.2014

Pikk ja keeruline jutt lühemaks- isale tuli Soomest võlanõue. Sealt selgus omakorda et tema nimel olevat Soomes firma, mis on võlgades, (pole iial käinud Soomes). St siit ka selgus, et tema ID- kaart oli kadunud ja tema isikuandmeid on kuritarvitatud. ID-kaart on kehtetuks tunnistatud, Soome politsei on sellega juba tegelema hakanud. Kas on veel midagi, mida lisaks veel ära teha annab? nt. teha ka eesti politseisse eraldi avaldus varguse ja kuritarvitamise kohta?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kuna tegu on toime pandud Soomes, siis kohandub sellele Soome õigusruum. Eesti politsei antud asjad menetlust alustada ei saa.