Politsei

Küsimus: Kas turvahällile lapse näo ette riputatavad mänguasjad on tõesti avariiolukorras ohutud?04.11.2014

Tere! Ei tea, kas küsimus kuulub Teie töövaldkonda. Nimelt huvitab mind, kas turvahällile lapse näo ette riputatavad mänguasjad on tõesti ohutud avariiolukorras? Mulle tundub, et avarii korral on need lapse ajus nagu rosinad saias. Ometi kasutatakse neid laialdaselt ja isegi poes on müügil spetsiaalsed turvahälli aksessuaarid - nööri otsa lükitud pardikesed ja klounid, mis tõmmatakse lapse näo ette, et tal oleks sõidu ajal lõbusam.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kindlasti pädevama vastuse saab Teile anda Maanteeamet (www.mnt.ee). Kui küsite Maanteeameti käest soovitan tuua ka näitena konkreetne turvahäll, siis on ka kergem hinnangut anda.

Oma poolt lisan, et sõidukis võib olla kinnitamata veel hulk asju mis oluliselt rohkem ohustavad nii lapsi kui ka teisi reisijaid , kui turvahällil rippuvad mänguasjad.