Politsei

Küsimus: Kui suur on trahv kehtetute juhilubadega sõitmise puhul?21.10.2014

Tere. Kui suur on trahv kehtetute juhilubadega sõitmise puhul?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Mootorsõiduki juhtimist, omamata kehtivat juhiluba, käsitletakse kui juhtimisõiguseta juhtimist. Sanktsioon sellise tegevuse eest on ette nähtud liiklusseaduse § 201. 1 trahviühik on 4€.

§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.