Politsei

Küsimus: Kas selliseid petuskeeme on olnud, et välismaalt laenu saamiseks tahavad nad ettemaksu?17.10.2014

Mida teha, tahaks välismaalt laenu aga ei julge riskida. Nad tahavad ettemaksu. Mis peaks tegema, kas on selliseid juhuseid on olnud?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Laenu võtmise otsus tuleb alati läbi mõelda, kaalutleda ja laenuandjaks on soovitatav valida usaldusväärne asutus, millel on kehtiv krediitasutuse tegevusluba olemas.

Kelmuse ohvriks langemise ohu vältimiseks, soovitame edaspidi ignoreerida laenupakkumisi, mis on tulnud eraisikutelt või asutuselt, mille tegevuses te kahtlete.