Politsei

Küsimus: Kas rollerautol peavad talveperioodil talverehvid all olema või võib tavalistega sõita?13.10.2014

Tere,
Mind huvitab, kas rollerautol peavad talvel talverehvid all olema või võib tavalistega ka sõita?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Täpsem info on olemas siin: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1160/6201/1008/MKM42_lisa3.pdf#

Kokkuvõtvalt:
1) kui mopeedil kasutatakse naastrehve, peavad naastrehvid olema mopeedi
kõikidel ratastel. Kui rehvi vigastuse tõttu ollakse sunnitud kasutama varuratast, võib
varuratas olla naastamata;
6) naastrehve võib mopeedil kasutada alates 15.oktoobrist kuni 31.märtsini. Erandina võib talviste tee-ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1.oktoobrist kuni 30.aprillini