Politsei

Küsimus: Milline karistus on alaealisel piiratud juhtimisõigusega autoga sõit ilma kaassõitjata?10.10.2014

Milline karistus on alaealisel piiratud juhtimisõigusega autoga sõit ilma kaassõitjata? Mis paragrahvi alla see kuulub? Kas on võimalik sel juhul juhiload ära võtta?
Parimat!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud tegevus on kvalifitseeritav LS § 201 järgi.

§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.

Juhtimisõiguse äravõtmist LS § 201 sanktsioonina ette ei näe