Politsei

Küsimus: Mida teha kui poiss lõi mitu aastat tagasi tüdrukule vastu hambaid ja nüüd vajavad hambad breketeid?08.10.2014

Mitu aastat tagasi üks poiss lõi tüdrukule vastu hambaid ja nüüd lähme hambaarsti juurde ja tüdruk saab breketid, aga mure, et kes peab maksma selle arve, sest nii vist ei ole, et tuleb, lööb ja läheb ja hiljem eitab seda. Vanemad ka midagi ei teinud. Kas siis nii võib teha ja mis ma peaksin tegema?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Taolises olukorras on keeruline hakata konkreetset nöu andma, kuna taustainfot pole. Põhimõtteliselt ju võib küsida lööja poole vanematelt tekitatud kahju hüvitamist, kuid
1) süü pole antud juhul tuvastatud, kuna menetlus selle osas puudub ( seega praegu on tegemist vaid teie seisukohaga, et lööja oli süüdi)
2) põhjuslik seos ei ole tuvastatud, sest nii palju aega on möödunud, seega on kohtul keeruline otsustada, millises osas tuleks hüvitus teha (hambumust mõjutavad paljud tegurid ja seega, kui just tol korral mõni hammas välja ei kukkunud, on praktiliselt võimatu öelda, kas see muutus just ainult "tänu" löömisele).

Kui nad vabatahtlikult kahjusid hüvitad ei soovi, peaksite selle asjaga pöörduma pigem kohtusse.