Politsei

Küsimus: Mida võtta ette naabriga, kes pidevalt teeb õhtuti ehitustöid?26.09.2014

Tere!
Mida võtta ette naabriga, kes pidevalt teeb oma ehitus-lammutustöid õhtuti. Tavaliselt peale kella 21. Naabriga rääkimine pole tulemusi andnud, öeldakse, et ela oma elu! Aga see ju häirib ja endal on tal ju kodus väikesed lapsed (alla 2-aastane ja 3-kuune). Kuhu ma peaksin pöörduma või mida ette võtma, et inimesed kortermajas arvestaksid ka teistega?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Jah, öörahu veel ei kehti ja inimene võib enda igapäevatoiminguid kodus teha. Kui selleks on pidev mööbli ümberkolimine, siis kahjuks see õigus on tal siiski olemas. Loomulikult võib loota, et ühel hetkel peaks tema ehitus ka valmis saama.

Samas, mina kirjutaksin viisaka kirja piirkonna lastekaitse spetsialistile. Pigem on siin mure nende laste vajaliku une ja rahu suhtes. Sel juhul ei ole te naaber, keda teine häirib, vaid naaber, kes muretseb laste heaolu pärast.