Politsei

Küsimus: Mida ette võtta kui telesaates näidatud fotol eksponeeriti ka mitteasjaosalisi inimesi ja nüüd see pilt ka netis üleval?08.09.2014

Tere!
3 aastat tagasi tehti perekonnapilti, kus ka minu sugulane peal on. Kaks aastat tagasi oli ühest pildil olnust telesaade (mitte positiivne) ja näidati seda perepilti, kus ta peal on. Samuti olid sellel pildil alaealised lapsed. Tema käest ei küsitud luba ja nüüd kui ta internetti läheb (tal on sama perekonnanimi nagu sellel, kellest saade tehti) on see pilt ikka üleval ja seoses sellega on küsimus - kas sellise inimese, kes ei olnud asjaga üldse seotud, näitamine on ikka seaduslik ning alaealiste laste näitamine samuti. Sugulane vana ja haige inimene ning talle mõjub selline eksponeerimine tervisele väga halvasti. Mida ette võtta?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Teie küsimus puudutab eraelu ja andmekaitset. Soovitan Teil pöörduda oma küsimusega Andmekaitse Inspektsiooni poole. Rohkem info leiate siin: http://www.aki.ee/et/eraelu-kaitse