Politsei

Küsimus: Kas kohus võib load ära võtta, mis just enne trahvi saamist sain?08.09.2014

Nädal peale teise trahvi saamist sain välja vahetatud esmased load täislubade vastu, kus pidin sooritama teooriaeksami mille ka läbisin. Sain aga kohtukutse teise trahvi eest ja tahaksin teada, et kas kohus võib ära võtta mu load, mille ma olin enne trahviotsust kätte saanud? Ning kas ma kohtus saan aresti asemel taotleda ka ÜKT tunde? Samuti kas pean kinni maksma ka kohtukulud või sellega seonduvad arved?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Jah, kohus võib kohaldada põhi- või lisakaristusena juhtimiseõiguse äravõtmist, kuna rikkumise ajal oli Teil kehtiv juhtimisõigus.
Samuti võite taotleda kohtult aresti asendamist üldkasuliku tööga.
Kohtuotsusele võivad olla lisatud menetluskulud näiteks, kui menetluse käigus menetlusaluse isiku suhtes oli läbi viidud ekspertiis.