Politsei

Küsimus: Kas ma pean (linnas) kannatama lahtiste koerte tõttu?10.09.2014

Ma näen sageli lahtiselt ringi jooksvaid koeri (koos peremehega) ja see häirib mind. Küll ma kardan suuri koeri. Koeraperemehed ei saa või ei taha aru saada, et koerad käivad rihma otsas (linnas). Nad ei tee ju mitte midagi. Kas oleks võimalik midagi teha, et neid lahtisi koeri ei oleks?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politsei võimuses ei ole panna lahtisi koeri kaduma. Esimese asjana peaksite juhtima peremehe tähelepanu sellele, et koer peab olema rihmastatud. Selline kohustus tuleneb kohaliku omavalitsuse määrusest. Tallinna linna näitel:

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskiri
https://www.riigiteataja.ee/akt/424042013073?leiaKehtiv
§ 3. Koera või kassiga avalikus kohas viibimine
(2) Koera või kassi tohib viia avalikku kohta jalutusrihma otsas või kandevahendis, mis ei ohusta tema tervist ja millest ta omal tahtel välja ei pääse. Avalikus kohas koera või kassiga liikudes tuleb tagada inimeste ja loomade ohutus. Koera võib avalikus kohas jalutusrihma otsast vabastada või kandevahendist välja lasta vaid koerte jalutusväljakul.

Kui lahtine koer kujutab Teie hinnangul ohtu inimestele, siis tuleks sellisest loomast teada anda politseile lühinumbril 110.