Politsei

Küsimus: Kuidas peaks käituma kui saan ähvarduskirja?10.09.2014

Mulle öeldi, et ära suhtle selle inimesega ja kui edasi suhtled, siis otsitakse mind üles ja hakatakse helistama, kuulsin veel, et sind võidakse maha lasta jne.
Kuidas peaksin käituma, et mingeid jamasi ei tuleks?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tapmisega ähvardamine on karistatav vastavalt KarS § 120. Siiski eeldab koosseis, et Teil on reaalselt alus karta ähvarduse realiseerimist. Sellise aluse võib anda näiteks ähvardaja vägivaldne taust. Siiski ei saa politsei Teile öelda, kas peaksite suhtlemise lõpetama või mitte. Kõikide konfliktide lahendamine saab alguse suhtlemisest. Ehk oleks Teil mõistlik suhelda selle isikuga, kellega suhtlemine Teil keelati ning püüda temaga koos leida lahendus.

KarS § 120 Ähvardamine

Tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamise eest, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.