Politsei

Küsimus: Kas munitsipaalpolitseil on mingigi õigus inimest kinni pidada või füüsiliselt kinni hoida?29.08.2014

Korrakaitseseaduse § 57-1. Avalikus kohas käitumise üldnõuete üle riikliku järelevalve teostamine
Avalikus kohas käitumise üldnõuete järgimise üle teostavad riiklikku järelevalvet:
1) politsei;
2) valla- või linnavalitsus.

Mind huvitab selline küsimus: Kas munitsipaalpolitseil on mingigi õigus inimest kinni pidada või füüsiliselt kinni hoida?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Munitsipaalpolitsei on korrakaitseorgan ning seega on neil õigus korda rikkuvaid isikuid kinni pidada ja sealjuures ka füüsiliselt kinni hoida. Tihti tehakse seda aga koostöös politseiga, ehk munitsipaalpolitsei avastab rikkumise, peab isiku kinni, kuid annab esimesel võimalusel politseile üle, kuna enamike rikkumiste korral on menetlejaks siiski politsei ja seega on oluline, et politsei saaks võimalikult kiiresti kinnipeetud isikuga tegelema hakata. Sellega riivatakse kurjategija õigusi kõige vähem.