Politsei

Küsimus: Kuhu peab panema vahtralehe, kui tagaklaas on tume ja ei paista väga hästi läbi?22.08.2014

Kui autol on tagumine autoklaas tume ning vahtralehte on seal raskem märgata, kas siis tuleb vahtraleht paigutada autost väljapoole või võib ta ikkagi olla seespool? Seaduses on kirjas, et nähtaval kohal peab paiknema, aga mitte seda kui hästi ta näha peab olema.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitan paigutada selle pigem tagumise klaasi välisküljele. Seadus selle osas väga konkreetne tõepoolest pole. Vahtraleht peab olema selgelt nähtav teistele liiklejatele, et nad oskaksid arvestada sellega, et nende ees sõidab väheste kogemustega juht. Samuti peab see olema selgelt nähtav Teid kontrollivale politseinikule. Ei usu, et sooviksite Teid peatanud politseinikule selgitada seda, millise nurga alt peaks taha aknale vaatama, et seda vahtralehte üles leida. Seega, et igasugused sekeldused ära jätta, pange see vahtraleht väljapoole.