Politsei

Küsimus: Mida teha, kui endine sõbranna on hakanud tegema minust libakontosid?22.08.2014

Tere,
Läksin sõbrannaga tülli ja ta on hakanud tegema minust libakontosid. Mida teha?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Esiteks saad lasta oma vanematel võtta ühendust sõbranna vanematega. Nemad selgitavad olukorda ja enamasti suudavad lapsevanemad oma lapsele selgeks teha, et selline käitumine ei ole okei ning libakontod pannakse kinni.

Teiseks, ise saad teha seda, et annad facebook'ile raporti kaudu teada, et tegemist on libakontoga. Hea on, kui mõni sõber veel seda teeb, siis on lootust, et facebook need ka kustutab. Alati kahjuks see nii ei lähe, eriti siis, kui kontol ei ole peale profiilipildi ja nime mitte midagi muud.

Kolmandaks võid kirjutada ka näiteks mulle maarja.punak@politsei.ee ja ma saadan sellele sõbrannale kirja, milles selgitan, milliseid seaduseid ta libakontosid luues rikub ning soovitan tal libakontod kohe kinni panna. Enamasti sellest piisab, vahel aga mitte. Siis oleme kasutanud ka seda võimalust, et kohalik noorsoopolitseinik koputab kiusaja uksele ja viib temaga ohutõrjelise vestluse läbi.