Politsei

Küsimus: Kas auto omanik saab karistada, kui laseb rooli purjus juhi ja on ka ise avarii hetkel autos?12.08.2014

Tere. Kui auto kasutaja annab teadlikult juhtimisõiguse üle purjus inimesele ja viibib ka ise sõidukis samal ajal, ning purjus juht põhjustab avarii, kas siis karistada saavad mõlemad osapooled?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, karistada on võimalik mõlemad isikut, nii seda kes roolis oli ja liiklusõnnetuse põhjustas, kui ka seda, kes juhtimise joobes isikule üle andis:

§ 225. Joobes isiku mootorsõidukit, maastikusõidukit või trammi juhtima lubamine või talle juhtimise üleandmine

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi omaniku, valdaja või juhi poolt joobeseisundis või käesoleva seaduse § 69 lõikes 3 nimetatud seisundis isiku mootorsõidukit, maastikusõidukit või trammi juhtima lubamise või talle juhtimise üleandmise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut.