Politsei

Küsimus: Millal 2005 aastal saadud tingimisi kriminaalkaristus aegub, et see tööle kandideerimist ei segaks?15.07.2014

Sain karistada kriminaalkorras 2005.a tingimisi 1,5 aastat 3 aastase katseajaga, 2013 kandideerisin tööle, siis selgus, et olen kriminaalselt karistatud ja tööle mind ei võetud. Kas see aegub ka kunagi või mitte, või on mul parem järgmisel tööintervjuul öelda, et olen kriminaalkorras karistatud. Sellisel juhul ei saagi ju tööd, millal muutub mul register selliseks, et ma saaksin normaalselt tööd teha ja elada?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Soovitan tutvuda karistusregistri seadusega: https://www.riigiteataja.ee/akt/114032014042?leiaKehtiv

Siin on § 24, mis reguleerib kustutamist. Kui 2005 määrati karistus, siis kantuks sai see tingimisi aja lõppemisel st 2008 aastal. Sellest alates 5 aasta pärast on karistus kustunud st 2013. Ju te küsisite registrist andmeid napilt enne karistuse kustutamist. Tänaseks peaks see olema kustunud, kuid enda südamerahuks saate teha alati selle kohta päringu: http://www.rik.ee/et/karistusregister