Politsei

Küsimus: Mida teha kui endine elukaaslane tüütab ja terroriseerib sõnumite ja kõnedega?12.08.2014

Tere
Lõpetasin enda algatusel kaheaastase suhte ca aasta tagasi. Peale lahkuminekut endine elukaaslane aga pidevalt pommitab mind sõnumite ja telefonikõnedega. Seda sõltuvalt tema Eestis viibimisest. Kui ta on Soomest Eestis, siis on telefoniterror pidev. Sõnumite ja kõnede sisu on sõimust tagasivõtmise anumiseni.
Ma pidevalt mõtlen, et äkki tal läheb see üle ja ta tüdineb ning meie ühepoolne suhtlus lõpeb. Olen talle ka korduvalt öelnud, et jätku mind rahule ja mina temaga suhelda ei soovi. Peale seda, kui kohtusin uue mehega ja eelmisele elukaaslasele seda ka mainisin mõttega, et äkki nüüd lõpetab, sest mul on uus suhe, siis selle reaktsioon oli uus sõim ja telefoniterror.

Kas ja mida peaks tegema, et see vaimne vägivald lõppeks?
Kas politsei saab kuidagi aidata?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere,
Politsei ei saa keelata sellel isikul Teile helistamist või sõnumite saatmist. Reaalseid lahendusi on siinkohal kolm:
1) tutvuda oma telefoni kasutusjuhendiga ja võimalusel see number blokeerida, SMS-de saatmise puhul võib olla vajalik lisatarkvara paigaldamine telefoni;
2) vahetada ära enda number;
3) taotleda kohtust lähenemiskeeld.