Politsei

Küsimus: Kas politsei saab midagi ette võtta, kui minu nime on koos roppustega soditud igale poole?15.07.2014

Tere!
Kas mul on mõtet teatada politseile, kui minu ees- ja perekonnanimi on soditud maja seinale koos roppustega? Kas politsei teeb sellise asja peale midagi? Teada on ka inimesed, kes sellega hakkama said.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Mina soovitan selle maja ühistuga ühendust võtta ja paluda neil teha politseisse avaldus maja seina rikkumise kohta. Sinna lisage ka enda andmed juurde, et politsei saaks teiega ühendust võtta. Sel juhul saavad pätid karistada kuni 1200 euro ulatuses.

Teie ise saaksite teha avalduse vaid solvamise kohta ning sel juhul peaksite pöörduma hoopis kohtusse. See võtaks rohkem aega, oleks teile esialgu kulukas ja tulemus ei erineks suuresti esimesest variandist.