Politsei

Küsimus: Kas alaealine võib omada kinnist alkoholi pudelit?30.06.2014

Tere, kas alaealine võib omada kinnist alkoholi pudelit ja kui ei tohi, sii mis karistus sellele järgneb?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Alkoholiseadus § 47 lõige üks ütleb selgelt, et alaealine ei või alkohoolset jooki omada ega vallata. Ei ole täpsustatud, kas avatud või avamata pudelit, kehtib mõlema korral. Keeld on seaduses olemas, kuid puudub karistussäte. Seega karistada ei saa, küll aga on politseil tulenevalt sellest keelust õigus alaealiselt see alkohoolne jook ära võtta, vastavad dokumendid vormistada ning vanemaid teavitada, kes sellele pudelile siis järele tulema peavad.