Politsei

Küsimus: Kas Eestis on legaalne omada/joonistada pornograafiat, mis sisaldab alaealisi lapsi?25.06.2014

Tere
Kas Eestis on legaalne joonistada ja omada pornograafiat, mis sisaldab alaealisi lapsi?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Karistusseadustiku parqgrahv 178 ei ütle, et see teos peab olema reaalne pilt reaalsest situatsioonist. Kui teoses, olgu või pliiatsijoonistuses on selgelt aru saada, et tegemist on alaealisega (alla 18-aastasega) ja kujutatakse pornograafilist situatsiooni, siis sellise teose tegemine, omamine, levitamine on karistatav tegu. Loomulikult on viimane sõna kohtul, kes hindab iga teost eraldi. Sellise teose jagamine võib tekitada teistes soovi pildil kujutatut reaalselt ellu viia ning seega ohustab see teos kaudselt lapsi. Huvi taoliste teoste vastu on ohumärk ja inimene vajab abi.