Politsei

Küsimus: Kas täna, 2014. aasta jaanipäeva paiku, on vahtralehe kasutamine kohustuslik või mitte?25.06.2014

Tere!
Sooviksin teada, kas vahtralehe kasutamine on kohustuslik või mitte? Selle kohta on levinud nii palju erinevaid väiteid, kuid kuskilt täpset infot veel saanud ei ole.

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Liiklusseaduse paragrahv 95 lõige 4 nõuab vastava tunnismärgi kasutamist. Tehti ettepanek, et seda võiks muuta, kuid vastavat muutust pole veel sisse viidud. Kindlasti meedias kajastatakse seda, kui seadusesse muudatus sisse viiakse, ise saate seda kontrollida sellelt lingilt:
https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012009?leiaKehtiv .