Politsei

Küsimus: Mida saab ette võtta peremehega, kes laseb oma koeral küla vahel hulkuda?25.06.2014

Minu kodukülas käib tihti hulkumas üks suur hundikoer. Koera peremees on harjunud, et kui koer käib jalutamas (hulkumas) ning tuleb seejärel ise tagasi. Samas on meil õues väiksed lapsed ning suur koer hirmutab nii mind kui ka teisi. Kas on mingi võimalus kutsuda koera peremees korrale?

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Sellisest koerast tuleb kindlasti teavitada. Hea on, kui annate teada piirkonnakonstaablile, kes saab koera omanikule Kasside ja koerte pidamise eeskirja ja Loomakaitseseadust selgitada. Kui sellest ei piisa, koeral lubatakse jätkuvalt hulkuda, on võimalik koeraomanikku ka vastutusele võtta.