Politsei

Küsimus: Mis kellaajaks peab 14-aastane olema suveajal kodus?05.06.2014

Tere!
Lugesin eelmise aasta (2013) vastuseid, ning sain infot öise väljasviibimise kohta, kuid olen paljudelt lastevanematelt ning sõpradelt kuulnud, et äsja muudeti seadust.
Olen nimelt 14-aastane ning sooviks teada, mis kellast ma suveajal kodus pean olema? (juuni-august)
Kõike head,

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Hetkel kehtiva seaduse järgi ei või Te saatjata väljas liikuda ajavahemikul 24.00-05.00. Lisan siia väljavõtte lastekaitse seadusest:
§ 231. Alaealise liikumisvabaduse piirang
(1) Laps on kohustatud järgima avalikku korda.
(2) Alla 16-aastasel alaealisel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00–6.00. Ajavahemikus 01.06–31.08 on alaealisel keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 24.00–5.00.