Politsei

Küsimus: Kas politseioperatsioonidel on ka nimed ning kas neid registreeritakse?23.05.2014

Tere,
see küsimus on siit juba korduvalt läbi jooksund, ning vastavalt PPVSile, nagu ma aru saan, ei tohi avaliku korra eest mitte vastutavalt isikult dokumenti nõuda. Kuid küsimus, kas tohib nõuda, kui nad väidavad, et tegu on operatsiooniga? Kuid kui ma küsisin, et mis on operatsiooni nimi, vastati politseioperatsioon ja nii mitu korda järjest. Kas ma siis pean näitama, kui nad nii väidavad ja kui pean kas siis nad ei peaks mitte ütlema või näitama mingit paberit selle kohta? Sest nad saavad ju igat asja põhjendada kui politseioperatsioon, palun dokumente. Kuigi mina seaduses sellist asja ei näinud. Kas operatsioonidel nimesi ei ole, ning neid ära ei registreerita?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ei, neil ei ole nimesid. Kõik sellised "operatsioonid" toimuvad peadirektori loa alusel. See tähendab, et need registreeritakse. Kirjalikku luba ametnikul reeglina kaasas ei ole. Antud temaatika on reguleeritud PPVS § 7 ülamärgiga 10 ja PPVS § 7 ülamärgiga 11.