Politsei

Küsimus: Kas uurija võib uurida kriminaalasja, kui ta facebooki sõbralistis on kannatanu mehe õde?27.05.2014

Tere
Sooviks lihtsalt teavet natuke.
Kas uurija võib uurida kriminaalasja, kui ta facebooki sõbralistis on kannatanu mehe õde, kelle pilte uurija likeb. Samuti on kannatanu ja ta mehe õde omavahel sõbrannad.
Kas fb lehe printscreen on piisav alus uurija erapooletuse uurimise alustamiseks, kui kahtlen tema erapooletuses.
Kuhu peaksin pöörduma, et uuritakse ka uurija seotust kannatanuga. Seaduse järgi peaks uurija olema erapooletu ja ei tohiks vist olla kannatanuga kuidagi seotud.
Kas politseil on oma sisekontroll, kes töötajate tegevust uurib või teeb seda prokurör.

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Taandamistaotluse võib esitada menetlusosaline (KrMS §16 lg 2 menetlusosalised on kahtlustatav, süüdistatav ning nende kaitsjad, kannatanu, tsiviilkostja ja kolmas isik.)
Taotlus peab olema põhjendatud ning taotluse juurde võib lisada printscreeni.
Kohtueelses menetluses esitatud taandamistaotluse lahendab prokuratuur määrusega (KrMS § 59 lg 5).