Politsei

Küsimus: Kui suur on karistus kui ma teen sümboolse tasu eest teenust aga FIE-ks ei vormista?06.06.2014

Tere!
Kas peab tingimata vormistama FIE-ks ja maksma riigile makse, kui nädalas kahel päeval osutada juukselõikamisteenust ja päevas käib alla 10 kliendi ja ühe kliendi tasuks võtta 5 €?
Kas on karistatav, kui FIE-t ei vormista ja tegelen sümboolse tasu eest teenuse osutamisega? Kui suur on karistus sel juhul?
Tänan!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Regulaarne teenuseosutamine eeldab ikkagi enda arvele võtmist. Millisest summast alates aga tekib maksukohustus, siis seda tasuks uurida Maksu- ja Tolliametist, kuna politsei selle teemaga igapäevaselt kokku ei puutu. Pigem kontrollida üle, kui tegutseda hirmus, et peate hiljem tasuma maksmatajäetud makse või trahve.