Politsei

Küsimus: Kas politsei võib kohustada jaoskonda tulema?19.05.2014

Kas politsei võib isiku paluda nt nädalavahetusel või tööpäeval õhtul endaga kaasa jaoskonda tulema nt kui tulevad kohvikusse või töökohta kutsuma kaasa tulema või võib omal soovil paluda määrata aeg, et ise vabatahtlikult sobival ajal jaoskonda tulla?
Millistel juhtudel peab tingimata jaoskonda ühes minema, kui ei ole midagi teinud?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Antud küsimuse põhjal on raske anda vastuse.
Ilma aluseta ei saa politsei kohustada isikut jaoskonda tulema, selleks soovitaksin paluda politseiametnikkelt selgitada kaasa kutsumise põhjust.

Kuna olen varem juba vastanud sarnastele küsimustele, siis palun lugeda vastuseid allolevatel linkidel:
http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/politsei/10080/kas-menetlusalust-kahtlusalust-voib.html
http://www.vastused.ee/loe/sotsiaalne-turvalisus/politsei/9372/kas-tunnistaja-voib-taotleda.html