Politsei

Küsimus: Kas lastekaitse töötajatel on õigus üle kuulata 5-aastast tüdrukut ilma ema või isa juures viibimiseta?16.05.2014

Tere! Kas lastekaitse töötajatel on õigus üle kuulata 5-aastast tüdrukut ilma ema või isa juures viibimiseta?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Täpsustan, et lastekaitsetöötajad ei kuula lapsi üle, vaid vestlevad lastega. Sotsiaalasutustes töötavad lastekaitsetöötajad on vastava erialase ettevalmistusega ning oma töös seavad esikohale alati lapse huvid. Kui lastekaitsetöötaja leiab, et probleemi lahenduse leidmiseks tuleb lapsega vestelda ilma vanemate juuresolekuta, siis võib lastekaitsetöötaja seda teha.