Politsei

Küsimus: Kas saame grupina teha ühisavalduse politseile või peab iga internetikelmuses kannatanu eraldi avalduse tegema?13.05.2014

Tellisime suure grupiga (hetkeseisuga üles andnud 12 inimest) internetivahendaja kaudu erinevaid kaupu summas 283 eurot (pole lõplik summa). Pettur on ise tunnistanud, et ei ole asju tellinud. Valetab ning vassib ja lubab raha tagastada, kuid ei tee seda. Soovime nüüd anda asjale ametliku käigu. Kas igaüks meist peab andma isiklikult avalduse sisse või on olemas ka ühisavalduse võimalus?
Palun selgitage asjade käiku.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kannatanu on siiski üksikisik mitte grupp. Seega peaks igaüks esitama avalduse personaalselt. Seadus ei näe ette ühisavaldust isikute grupi poolt.