Politsei

Küsimus: Kas võin paluda politseil oma dokumenti näidata ja siis seda mobiiliga jäädvustada, see on ju tänapäevane viis?13.05.2014

Tervist,
Kui ma nõuan politseilt dokumenti, veendumaks, et tegu on politseiga, siis kas ma tohin tema dokumenti filmida, et pärast ei tekiks probleeme. Oletame, et mul puudub paber ja pliiats ja mul on vaja seda infot kuskile talletada, mis peaks mul olema lubatud? Kui ma ei eksi.

Aitäh ;)

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Töötõendit enda tarbeks pildistada võib. Tehtud fotot kuskil (näiteks Facebookis) kolmandatele isikutele avaldada ei või. Muideks enamikus telefonides, millel on kaamera, on olemas ka memo rakendus, ehk siis paberit ja pliiatsit otseselt vaja ei ole.