Politsei

Küsimus: Milliste rikkumiste eest lükkub autojuhilubade tegemine ARK-is aasta võrra edasi?06.05.2014

Milliste rikkumiste eest lükkub autojuhilubade tegemine ARK-is aasta võrra edasi?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Liiklusseaduse § 106 lg 1 järgi auto ja mootorratta juhtimisõigus antakse ning esmane juhiluba väljastatakse isikule, keda ei ole karistatud liiklusnõuete rikkumise eest. Nimelt, kui isikul ei ole karistatust liiklusseaduse §-s 201, 223, 224, 226, § 227 lõigetes 2–4, §-s 234, 236 või 237 sätestatud väärteo eest või ei ole karistatust karistusseadustiku 23. Peatükis sätestatud liiklussüüteo eest või ei ole korduvalt karistatud käesoleva seaduse 15. peatükis sätestatud väärtegude eest, välja arvatud käesoleva lõike punktis 3 nimetatud rikkumised.

Seadustega võite tutvuda siin:

Liiklusseadus - https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
Karistusseadus - https://www.riigiteataja.ee/akt/184411?leiaKehtiv