Politsei

Küsimus: Kuidas saab transpordiettevõtte juhtkond teada autojuhtide juhtimisõiguste peatamistest?30.04.2014

Kuidas saab transportettevõtte juhtkond teada ettevõttes töötavate autojuhtide juhtimisõiguste peatamistest kui autojuht seda ise ei tee? Antud teema tuli päevakorda siis, kui saime juhuslikult teada, et meie ettevõttes töötaval autojuhil on juba 2 kuud tagasi juhtimisõigus peatatud. Ettevõtte poolselt võib öelda, et siis kui kahtlus tekkis, küsisime autojuhilt otse nii juhiloa olemasolu, kui ka seda, kas juhtimisõigus on tal peatatud. Juhiluba oli tal olemas ja juhtimisõiguse peatamise suhtes saime eitava vastuse.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Lihtsaim võimalus teada saada on oma juhte aeg-ajalt kontrollida kasutades nende ees- ja perekonnanime ning isikukoodi lehel: https://eteenindus.mnt.ee/paringud/juhiloaKehtivus

Vastuseks võib olla:
Juhiluba on kehtiv. Juhtimisõigus kehtib kuni….
või
Juhiluba puudub
või
Juhiluba kehtib isikut tõendava dokumendina (juhul, kui juhtimisõigus on ära võetud, peatatud vms)