Politsei

Küsimus: Kui mul on peatatud juhtimisõigus kolmeks kuuks Eestis, kas tohin juhtida autot teistes EU liidu riikides?30.04.2014

Kui mul on peatatud juhtimisõigus kolmeks kuuks Eestis, kas tohin juhtida autot teistes EU liidu riikides? Mujal ma ju seadust rikkunud pole?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Juhtimisõiguse peatamine tähendab ka juhiloa loovutamist Liiklusregistrile, seega ei või/saa Te teistes EU riikides sõiduki juhtida.

Liiklusseadus: § 127. Juhiloa loovutamine

Kui isiku suhtes on jõustunud mootorsõiduki juhtimisõiguse peatamise, äravõtmise või kehtetuks tunnistamise otsus, on isik kohustatud viie tööpäeva jooksul otsuse jõustumisest arvates loovutama oma juhiloa Maanteeametile.