Politsei

Küsimus: Kas tohime renditud 15-kohalise bussiga oma 10-lapselise perega vanaisa juubelile sõita kui ei ole tööajaarvestuse ketast?30.04.2014

Tere!
Meie peres kasvab 10 last. Kaks vanimat õpivad juba ülikoolis ja seetõttu otsustasime mõni aeg tagasi osta "väikebussilaadse" auto, kus on kaheksa kohta. Oleme sellega siiamaani hakkama saanud, sest kõiki lapsi korraga nii-kui-nii ei kõlba külla minnes kaasa võtta. Kuid nüüd tekkis probleem. Vanaisal tuleb Võrumaal juubel ja otsustasime rentida 15-kohalise väikebussi. Mehel on bussi juhtimiseks load olemas. Kuid mingi tööajaarvestamise ketas on puudu. Me ei lähe ju tööd tegema ja ega siis Võrumaale ka 11 tundi ei sõida. Kas on võimalik äkki kuskilt mingit tõendit võtta, et see sõit on oma tarbeks? Endale ei tahaks ka suuremat bussi osta (siis saaks sinna sisse kirjutada, et oleme paljulapselised), sellega ju igapäevaselt ebamugav parkida ja manööverdada.

Lugupidamisega

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui tegemist on oma pereliikmetega siis ei ole meerikut vaja.