Politsei

Küsimus: Kas 17-aastane laps saab oma nimele auto osta?30.04.2014

Olen lapse ema ja elame lapsega lahus. Isal on hooldusõigus. Laps 17-aastane, ostis endale auto. Kuna ma olen autodest täitsa võhik, siis kas 17a. võib endale auto osta ja kas ta saab selle ka oma nimele arvele võtta ja kindlustust teha.... Ta saab kohe septembris 18a. Kas tal on ka õigust seda autot edasi müüa või vahetada? Ja kui on vaja mingit paberit lapsevanemalt, kas siis seda saan anda mina või isa?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah ta võib endale auto osta. Seadus ei keela seda. Samuti saab ta selle registreerida enda nimele ja teha kindlustuse, kuid see kindlustusmakse on üsna suur. Samuti saab ta seda autot müüa või vahetada. Alaealise puhul eeldatakse, et tal on olemas lapsevanema luba tehingute tegemiseks loa saab anda ka isa.