Tööõigus
Küsimus: Kuidas käib puhkuseraha arvestamine ja võimalik tagasimaksmine kui katseajal puhkusele minna?07.01.2014
Tulin oktoobris tööle ning praegu kehtib veel 4-kuune katseaeg. Puhkus peaks hakkama 21. jaanuaril ja kestma 4 märtsini, ehk puhkus peaks algama katseaja ajal.
Tekkis siit ka küsimus, et kui ma peaksin otsustama, et peale puhkuse lõppu soovin töölt ära tulla, kas siis peab maksma puhkuserahad tagasi või kuidas nendega on?
Tekkis siit ka küsimus, et kui ma peaksin otsustama, et peale puhkuse lõppu soovin töölt ära tulla, kas siis peab maksma puhkuserahad tagasi või kuidas nendega on?
Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Vastavalt TLS § 78 lg 3 on tööandjal õigus töölepingu lõppemisel ühepoolselt lõpparvest kinni pidada ettepuhatud puhkusetasu.
Juhul kui Teie puhkusele jäämine katseajal on toimunud tööandja initsiatiivil, siis ei saa seda lugeda heauskseks käitumiseks, sest töötaja asetatakse olukorda, mis võib temale kergesti tekitada ebamõistlikke kulutusi.
TLS § 17 lg 2 paneb tööandjale kohustuse korralduse andmisel (puhkusele saatmine tööandja initsiatiivil on tema korraldus) mõistlikult arvestama töötaja huvide ja õigustega.
TLS § 28 lg 1 nõuab, et tööandja täidaks oma kohustusi töötaja vastu lojaalselt.
Toetudes ülaltoodud seadusesätetele, on töötajal võimalus nõuda puhkuse tühistamist, kui katseajal puhkusele jäämine ei ole tema enda huvides.
Jättes välja seadusega ettenähtud erijuhtumid ja üksikute ettevõtete motivatsioonipaketid, on puhkuse pikkuseks reeglina 28 kalendripäeva, siis tekitab küsimusi ka kummaliselt pikk puhkuse periood 23.01.- 04.03.2014.a.
Vajadusel täiendavate selgituste saamiseks soovitan registreerida endale konsultatsiooniaeg siin: http://www.metiabi.eu/Uudised/toooigusabi-konsultatsioonipunkt.html
või allpool toodud kontaktandmete kaudu.
Vastastikku lojaalseid ja mõistlikke töösuhteid soovides:
Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Tööõigus