Tööõigus


Küsimus: Kellele pean esitama lahkumisavalduse, kas oma vahetule ülemusele?23.07.2013

Tere,
Olen komandeeringus tööl ning esitasin lahkumisavalduse 08.07.2013 tööjuhatajale (mitte kõige tähtsamale ninale). Nüüd tuli välja, et tööjuhataja andis avalduse suurele ülemusele alles 18.07.2013 ning seejärel suur ülemus helistas ja ütles, et tema sai selle avalduse alles täna ning kuu aega hakkab alles tänasest kehtima, kuigi avalduses on kirjas, et vabastada mind alates 02.08.2013 (4 nädalat ehk siis 28 päeva). Minu teada kehtib ikka see kuupäev, mis avalduses kirjas on, mitte ei hakka siis alles kehtima, kui suur ülemus selle enda kätte saab töödejuhataja vea tõttu. Kummal poolel siis õigus on? Kas avalduses märgitud 02.08.13 lõpukuupäev peab paika või mitte? Kas suurel ülemusel on õigus mind kuu aega kinni hoida alates sellest ajast, kui tema avalduse enda kätte sai või peab ikkagi paika avalduses märgitud kuupäev?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu korralise ülesütlemise etteteatamise tähtaeg on 30 kalendripäeva (TLS §98 lg1). Töösuhte lõpetamiseks tuleb sellest tööandjale kirjalikult või kirjalikku taasesitavas vormis (e-kiri, faks, vms.) teavitada.
08.07.2013.a esitatud avalduse järgi on Teie viimaseks tööpäevaks 07.08.2013.a. Sellel päeval peab Teie kontole laekuma ka lõpparve. Avaldus on alati suunatud tööandjale, kuid selle vahendajaks on otsene ülemus. Seega ei ole tööandjal õigust Teid pikemalt kinni hoida, kui suudate tõendada, et avaldus jõudis töödejuhatajani selle esitamise päeval.

Rahumeelset töösuhte lõppu soovides:

Merike Michelson
www.metiabi.eu