Tööõigus
Küsimus: Kas tööandja saab nõuda enammakstud puhkuseraha tagastamist brutosumma ulatuses, pean siis ju ka maksud kinni maksma?29.09.2016
Lõpetasin tööandjaga töölepingu ja tööandja maksis välja lõpparve. Lõpparvel on raamatupidaja ekslikult arvestanud puhkamata puhkusejäägi suurema ja sellest tulenevalt olen saanud lõpparve suurema. Olen nõus, et pean enammakstud summa tagastama. Tööandja küsib minult tagasi brutosummat, aga olen saanud ju netosumma ja maksud nendelt on arvestanud tööandja ning ka loodetavasti tasunud. Eraisik ei saa ju makse korrigeerida. Kas see lähenemine on õige?
Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Kui tööandja on ekslikult kandnud töötajale enam, kui töötaja on välja teeninud, on töötajal kohustus enammakstud summa tagasi maksta. Töötaja maksab summa tagasi netos. Enammakstud maksude osa saab tööandja teha taotluse Maksu- ja Tolliametile.
Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Tööõigus