Tööõigus
Küsimus: Kas saan lahkumisavalduse esitamisel täispuhkuse või ainult jooksval aastal töötatud aja eest?08.04.2016
Tere. Jäin puhkusele 5.aprill, aga andsin lahkumisavalduse 4.aprillil. Arvestades, et 1.mai puhkusepäevade sisse ei lähe, on puhkuse ja lahkumisavalduse lõpukuupäev sama. Minu tööandja ütles aga, et mul on õigust saada puhkust vaid jaanuar-märts töötatud aja eest ja pean tööle tulema aprillis. Vastasin talle, et ta maksab küll mulle puhkusetasu vaid jaanuar-märts väljateenitud puhkusepäevade eest, aga minu puhkuste ajakavas kokkulepitud puhkust ta katkestada ei saa. Kas te võite öelda, kas mul on õigus?
Tänud
Tänud
Vastus: Kaire Saarep, Ennetusosakonna juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § lõige 2 alusel arvestatakse põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg ja puhkuseaeg. Seega kui Teie töösuhe lõpeb 1 mai, kuid viibite eelnevalt puhkusel, siis kogute põhipuhkust kuni 1. maini, k.a põhipuhkusel oldud aja eest.
Kui ettevõttes on koostatud puhkuste graafik, siis seda saab muuta vaid poolte kokkuleppel (TLS § 69 lõige 4). Seega kui Teil on puhkuste graafikusse märgitud põhipuhkuse kasutamise ajana nt 5.aprill kuni 1.mai, siis on Teil õigus puhkust kasutada vastavalt graafikule olenemata sellest, et Teie töösuhe lõpeb 1. mail.
Vastavalt TLS § 78 lõikele 3 võib tööandja töötaja lõpparvega tasaarvestada enammaksutud väljatöötamata puhkusehüvitise.
Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00 - 16.30).
- Prindi küsimus Saada sõbrale Tagasiside
- Õigus > Tööõigus