Tööõigus


Küsimus: Mida teha, kui kaastöötaja valetab ja loob piinlikke olukordi kogu kollektiivile?02.12.2015

Kas valetamine on haigus, kaasasündinud omadus või psüühiline seisund /häire? Nimelt minu kolleeg valetab tööülesandeid puudutavates olukordades. Ta mõtleb välja mingisuguse olukorra, mida tegelikult ei ole ja tekitab seoses valetamisega ebameeldivaid ja piinlikke olukordi nii mulle kui teistele asutuses töötavatele inimestele. Lisaks heidab ta sellise teguviisiga halba mainet kogu teenindusele. Kaastöötaja on eelmises ametis (uurija) valesüüdistuste esitamise eest süüdi mõistetud ja kriminaalkorras karistatud. Meie otsene ülemus on teadlik töötaja valetamistest, kuid ütleb, et tema ei saa midagi teha. Kes kaitseb töötajat teise töötaja eest?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Kui tööandja ei näe probleemi ning juriidiline alus puudub, siis on raske midagi ette võtta. Töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks tööandja poolt peab olema kindel alus ning mõjuv põhjus, mis on loetletud TLS §-des 88 ja 89. Kui seaduslik alus puudub, ei ole tööandjal õigust töötajaga töölepingut erakorraliselt üles öelda.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee