Tööõigus


Küsimus: Kuidas saavad töötajad mõjutada olukorda, kus keegi ei soovi töötada koos konfliktse kolleegiga?13.11.2015

Tere! Kirjutasime kollektiivse pöördumise oma juhatusele (haigla), koos 17-ne allkirjaga (ainult kaks isikut ei kirjutanud alla), kus me selgitasime, et ei soovi koos töötada meie osakonnas oleva koristajaga, kuna koristaja on väga konfliktne ja vaenu õhutaja. Ja omavaheline kokkupõrge (suuline) toimus ka meie osakonna juhataja ja koristaja vahel, seoses sellega tahab ära minna ka osakonna juhataja töölt. Haigla juhataja on välja kutsunud vestlusele koristaja ja on lubanud kutsuda ka osak. juhataja aga meieni on jõudnud kuuldused, et sellest meie pöördumisest polevat mingit kasu. Ilmselt ei kuulata ära ka meiepoolset suulist versiooni osakonnas valitsevast olukorrast, mis on pehmelt öeldes absurdi lähedane. Küsingi, kas meil on mingeid õigusi veel, mida saame kasutada enda ja osak. juhataja kaitseks? Olgu veel mainitud, et mitte ükski teine osakond seda koristajat endale ei soovi. Ette tänades

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lp Pöörduja

Töötaja ja tööandja peavad täitma oma kohustusi vastastikku lojaalselt, riivamata teise poole õigusi, tehes seda hea tava kohaselt, viisakalt käitudes.

Kui juhtkonna poole pöördumine ei aita, pöörduge töökeskkonnavoliniku või usaldusisiku poole. Tööandjal on kohustus tagada töökeskkonnas pingetevaba tööõhkkond, seetõttu on hea, et olete probleemist märku andnud. Sellegipoolest oleneb lahendus suuresti sellest, mida tööandja selles olukorras teha plaanib.

Kui tööandja probleemi ei lahenda ning konfliktne kolleeg takistab töö tegemist (kas läbi oma tegevuse/tegevusetuse või läbi konfliktide), siis on Teil võimalus töösuhe erakorraliselt üles öelda.

Siinkohal rõhutan veelgi, et nagu igasugustes suhetes, peavad pooled kompromissi leidma. Kui lahendust ei leita, tasub (vaimse) tervise huvides kaaluda töökoha vahetamist.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).