Tööõigus


Küsimus: Mida teha töötajaga, kes on sünnituspuhklusel, kuid ettevõte on nüüd registrist kustutatud?21.10.2015

Küsimus järgmine: äriregistrist tuli teade, et firma on registrist kustutatud (firma sattus raskustesse ja majandustegevus puudus viimased 2 aastat ), aga firmas on üks töötaja, kes on sünnituspuhkusel. Mismoodi temaga toimida? Firma varad on kõik võlgade katteks müüdud kaks aastat tagasi ja viimased võlakesed tasus omanik.

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Likvideerimise olukorras tuleb töötajatega töölepingud lõpetada koondamise tõttu TLS § 89 lg 1 ja lg 2 p 1 alusel. Koondada on võimalik ka naist, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, kui tööandja tegevus on lõppenud. Sellisel juhul on tööandja kohustatud maksma töötajale TLS § 100 lg 1 alusel hüvitist töötaja ühe kuu keskmise töötasu ulatuses. Võlausaldajaks tuleb pidada ka töötajat ning seetõttu tulnuks likvideerimisel arvestada koheselt ka töötaja huvidega.

Kui ettevõte ei ole töötajaga töölepingut õiguspärasel viisil lõpetanud ning ettevõte on likvideeritud, on võimalik, et juhatuse liige on rikkunud ÄS § 187 lg 1 sätestatud hoolsuskohustust. Sellisel juhul on juhatuse liikme vastu esitatava nõude aegumistähtaeg 5 aastat ÄS § 187 lg 3 alusel.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee